
Priporočamo, da upoštevate strokovne nasvete ali se raje obrnete na
naše strokovnjake, da vgradnjo opravijo namesto vas.
Montaža po korakih
Prvi korak je priprava prostora, saj mora biti le-ta ravno prav suh. Če se dela opravlja v novogradnji, morajo biti opleski in zidovi dokončani in suhi, enako velja za talne obloge. Če boste vrata vgradili v neprimernih pogojih, to lahko negativno vpliva na stabilnost vrat. Če ste vrata kljub vsemu vgradili v neprimernih razmerah, jih pustite odprta in prostora vsaj dva do tri tedne ne ogrevajte, da se vzpostavi ravnovesje vlage in ne povzročite ukrivljanja vrat.
Rezultat, ki ga želimo doseči, je nemoteno in brezhibno zapiranje in tesnenje vrat. Vrata morajo biti natančno pozicionirana, pri čemer se krilo ne sme samo od sebe zapirati.
Zidna odprtina mora biti za centimeter večja od mere podboja, dimenzije zidne odprtine pa morajo dopuščati nemoteno vgradnjo. Zato je nujen korak pred vgradnjo, da natančno izmerite zidarske odprtine in ste pozorni na morebiten neenakomeren omet in neravna tla.
V novogradnjah se montaža izvaja po končanih notranjih delih. Lahko sicer poteka tudi pred izdelavo ometov, vendar morate v takem primeru poskrbeti za dodatne zaščitne ukrepe.
Pomemben korak je tudi izbira podboja. Pri novogradnjah se lahko odločimo za mokromontažne podboje, vendar pa so suhomontažni enostavnejši za vgradnjo in menjavo.
Naslednja odločitev je odpiranje v levo ali desno smer. Pri desnem odpiranju jih odpiramo z desno roko in so nasadila na desni strani vratnega krila, pri levem odpiranju pa so nasadila na levi strani vratnega krila. Pred vgradnjo preverite smer odpiranja vrat in si zagotovite ustrezne ključavnice, tečaje in ostale elemente.
Če ste torej seznanjeni s postopki in imate na voljo primerno orodje, se lahko lotite montaže vrat. Vendar se prej prepričajte, da so vašim vratom priložena navodila za vgradnjo. V kolikor pa niste prepričani, da boste kos tej nalogi, vam svetujemo, da se obrnete na
naše strokovnjake.